KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 10112643
nr 1011 2643
Eigil Thorell
(1933-2010), Sverige
Etsningar, 2 st. Eigil Thorell, numrerade och signerade, motivet: 28x18 + 21x27
Egil (Eigil) Thorell, svensk bildkonstnär född 1933, död 2010.
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
måndag 11 januari 2016
kl 20:08:36
300 kr
500 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
Eigil Thorell
Läs mer om Eigil Thorell